انجام پایان نامه فقه و معارف اسلامی

انجام پایان نامه فقه و معارف اسلامی

مشاوره دقیق و جزء به چزء نگارش پایان نامه های فقه و معارف اسلامی متناسب با سطح انتظار اساتید محترم با زمان بندی دقیق

بالاترین کیفیت پایان نامه فقه و معارف اسلامی را فقط از کارشناسان ممتاز دانشداران مطالبه کنید و با راهکارهای دقیق مانند یک دانشجوی ممتاز، از پایان نامه تان دفاع کنید

شماره تماس کارشناسان شیفت 09101502239 – 09103434482 از هم اکنون مشتاقانه پاسخگوی شمائیم

فرم درخواست مشاوره پایان نامه فقه و معارف اسلامی

انجام پایان نامه فقه و معارف اسلامی

نوشتن پایان نامه الهیات و معارف اسلامی نیازمند صرف انرژی و زمان بسیاری است تا بتواند از کیفیت قابل توجهی برخوردار باشد. بیشتر مطالب این رشته به زبان عربی میباشد و به همین دلیل محققین مجرب مجتمع دانشداران برای رسیدن به نتیجه مطلوب در پایان نامه اطلاعات کافی درباره دانش عربی و تاریخ اسلام و دسترسی کافی به منابع معتبر فقهی دارند.

مراحل انجام پایان نامه فقه

مراحل نگارش پایان نامه الهیات و معارف اسلامی

نوشتن پایان نامه یکی از مهمترین مراحل دوره تحصیلات هر دانشجویی است. نگارش پایان نامه الهیات و معارف اسلامی دارای اصول و مراحل مختص به خود است. مهمترین نکتهای که در نگارش پایان نامه خود باید به آن توجه کنید طرح یک سوال بی عیب و نقص پژوهشی است که در واقع با پاسخ دادن قاطع و شفاف شما به این پرسش کار پایان نامه شما تمام میشود. از مهمترین بخشهای نگارش پایان نامه رفرنس منابع معتبر است. این منابع به دو دسته تقسیم میشوند:

منابع اولیه

منابع ثانویه

که در ادامه توضیحی مختصر درباره هرکدام ارائه می گردد.

منابع اولیه

منابع اولیه برای اولین بار از یک واقعه یا مطالعه و انجام پروژه گزارش میشوند. الزامی وجود ندارد که منابع اولیه را خودتان ایجاد کنید. نمونههایی از منابع اولیه عبارتند از:

 • آثار هنری
 • زندگینامه افراد مشهور
 • داستانهای کوتاه
 • قوانین و مقررات
 • مقالات خبری
 • نظرسنجیها
 • گزیدهای از پادکستها یا برنامههای رادیویی

منابع ثانویه

این منابع توسط کسانی ایجاد میشوند که اطلاعات دست اول ندارند بلکه به تحلیل و آنالیز کردن و ارزیابی مطالب اولیه پرداختهاند. نمونههایی از منابع ثانویه عبارتند از:

 • رساله ها
 • لغت نامه ها
 • بیوگرافی
 • کتاب تحلیلی

انتخاب موضوع پایان نامه فقه و معارف اسلامی

یکی از اصلیترین فاکتورهای ارائه یک پایان نامه خوب و قابل قبول انتخاب موضوع جذاب و کاربردی مناسب با گرایش رشته در حال تحصیل دانشجو است. باید دقت داشته باشید موضوع تکراری انتخاب نکنید و سعی کنید موضوعی را سوژه کار خود قرار دهید که به آن علاقه دارید زیرا در نوشتن پایان نامه زمان زیادی صرف خواهد شد و اگر موضوع برای خودتان جذابیت کافی نداشته باشد ممکن است پس از مدتی خسته و دلزده شوید.
همچنین میتوانید برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص انتخاب موضوع پایان نامه؛ مقاله مزبور را به دقت مطالعه کنید.

نکات مهم در ایده گرفتن و انتخاب موضوع پایان نامه

 • شناسایی منابعی مانند کتاب، مجله و منبعی که بتوان به آن استناد کرد
 • جستجو کردن در منابع معتبر و غنی
 • شرکت در همایشها و کنفرانسهای مرتبط با موضوع
 • شناسایی پایان نامه های انجام شده در وب سایتهای معتبر
 • داشتن تسلط کافی به موضوع انتخاب شده
 • پژوهش پذیر بودن موضوع انتخاب شده و کاربردی بودن پایان نامه
 • هدفمند بودن موضوع وکسب نتیجه مطلوب از پژوهش

نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد فقه و معارف اسلامی

پروپوزال فقه و معارف اسلامی

نوشتن پروپوزال فقه و معارف اسلامی مهمترین بخش تحصیلات تکمیلی میباشد که به عنوان طرح و نقشه اصلی تحقیق و پایان نامه مسیر را برای رسیدن به هدف اصلی مشخص میکند. برای نوشتن پروپوزال الهیات و معارف اسلامی باید ابتدا اطلاعات کافی درباره چارچوب و قوانین دانشگاه خود داشته باشید و طبق آن موضوع مناسبی را انتخاب کرده و توضیحات شفاف درباره دلایل انتخاب موضوع بیان کنید تا بتوانید نظر اساتید را جلب کنید.

مراحل انجام یک پروپوزال موفق عبارتست از: مشخص کردن موضوع تحقیق، بیان مساله، بررسی پیشینه پژوهش، تعیین اهداف، بیان فرضیه مناسب، بررسی روش اجرا، معرفی منابع استفاده شده و … است

نوشتن صفر تا صد پایان نامه فقه و معارف اسلامی

نوشتن پایان نامه فقه و معارف اسلامی مرحله نهایی از دوران تحصیلات این رشته است که مشخص میکند شما تا چه میزان بر پژوهشهای علمی مسلط هستید و میتوانید از منابع موجود نهایت استفاده صحیح را داشته باشید.

انتخاب موضوع پایان نامه

 • موضوع تحقیق تکراری نباشد
 • به موضوع علاقه داشته باشید
 • موضوع در ارتباط با رشته تحصیلی شما باشد
 • موضوع متناسب با تخصص استاد راهنما انتخاب شود

انتخاب استاد راهنما

 ارائه فرم تایید پایان نامه به مدیر گروه

 نگارش و ارائه پروپوزال

نگارش فصول پایان نامه مطابق با نظر استاد راهنما

مراحل آمادگی برای جلسه دفاع

 • فرم آمادگی دفاع را دریافت و تکمیل کنید
 • امضاء استاد راهنما به عنوان تایید آمادگی دانشجو
 • مدارک لازم را به گروه تحویل دهید. این مدارک عبارتند از:
 • فرم آمادگی
 • نسخه پرینت گرفته شده از پایان نامه
 • سیدی ارائه پایان نامه در قالب پاورپوینت
 • جدول ساعات و روزهایی که با استاد راهنما ملاقات داشتید

دریافت تاریخ و ساعت جلسه دفاع

تهیه فایل پاورپوینت جلسه دفاع 

قیمت پایان نامه در 1401

هزینه انجام پایان نامه فقه و معارف اسلامی

موسسات زیادی هستند که در قبال دریافت هزینه های بالا ادعای نگارش پایان نامه فقه و معارف اسلامی را دارند ولی واقعیت این است که انتخاب یک موسسه معتر کار دشواری است. هزینه نگارش پایان نامه به عواملی چون صرف وقت، استفاده از منابع معتبر، ابعاد مختلف موضوع و…. بستگی دارد. توصیه می شود با انتخاب یک موسسه معتبر و منصف از پرداخت هزینه های گزاف خودداری کنید. در این رابطه می توانید با کارشناسان مجتمع دانشداران مشورت کنید.

بهترین موسسه انجام پایان نامه فقه و معارف اسلامی

امروزه موسسات زیادی هستند که در انجام کارهای تحقیقاتی و پایان نامه فقه و معارف اسلامی همراه دانشجویان هستند. توصیه ما به شما این است که موسسه ای را انتخاب کنید که از اعتبار کافی برخوردار باشد و تیم مشاوره آن متشکل از افراد متخصص و اساتید دانشگاهی باشند تا در کمترین زمان و با هزینه ای معقول در انجام پروژه شما را یاری کنند و اگر انتخاب شما موسسه دانشداران باشد؛ ما هرگز نمی گذاریم اعتماد بین مان از بین برود
می توانید در خصوص شاخه های مختلف و نحوه انجام پایان نامه الهیات و معارف اسلامی در صفحه مزبور اطلاعات کافی کسب کنید.

انجام رساله دکتری فقه و معارف اسلامی

رساله دکتری یکی از اصلیترین مراحل درسی در مقطع دکتری میباشد. دانشجویی که قصد دارد رساله بنویسد باید سعی کند موضوعی را انتخاب کند که به مسائل مهم جامعه بپردازد و بتواند با توجه به رشته تحصیلی دانشجو در حل مشکلات جامعه تاثیرگذار باشد.

ساختار رساله متشکل از پنج فصل است که عبارتند از:

1-فصل اول: مقدمه و کلیات تحقیق
در بخش مقدمه باید ضرورت اهداف پژوهش را توضیح دهید و هدف اصلی را در یک جمله بیان کنید و سپس به توضیح اهداف جزئی به طور خلاصه و کاربردی بپردازید.
2- فصل دوم : پیشینه و مبانی نظری
در این فصل تمام پژوهشهای داخلی و خارجی که در نوشتن رساله خود از آنها کمک گرفتهاید را مشخص کنید و با تشخیص ابهام پژوهش قبلی نیاز فعلی رساله خود را توضیح دهید.
3- فصل سوم: روش انجام تحقیق
در این فصل مشخص کنید از چه ابزار یا نرم افزارهایی برای تحقیق خود استفاده کردهاید. روشهای آماری کیفی و تلفیقی تحقیق را توضیح دهید و درباره جامعه آماری مورد مطالعه و ماهیت متغیرها از نظر کمی و کیفی بودن و تجزیه و تحلیل دادههای پژوهش مطالبی را عنوان کنید.
4- فصل چهارم: مطالعات گسترده و نتایج تحقیق
در این بخش به صورت کامل و دقیق به تفسیر نتایج بپردازید تا تمام یافتههای خود را از تحقیق ارائه دهید.
5- فصل پنجم: طرح پیشنهاد و نتیجه گیری
در این بخش ابتدا باید خلاصهای از تحقیق و چهار فصل پیشین را بنویسید سپس یافتههای خود را جمع بندی کرده و به یک نتیجه نهایی برسید. در ادامه پیشنهادهای خود را برای انجام مراحل تکمیلی در پروژههای بعدی در اختیار دانشجویان قرار دهید.

و در پایان باید گفت نوشتن پایان نامه و رساله مرحله ای چالش برانگیز در دوران تحصیلات تکمیلی است که بهتر است با صبر و حوصله و دقت کافی انجام شود و هر زمان نیاز به کمک داشتید از مشاوران متخصص مشورت بگیرید تا بتوانید تحقیقی قابل قبول ارائه دهید.

ثبت موضوع در ایرانداک
پیش از آغاز پایان نامه باید تکراری نبود موضوع از سامانه ایرانداک استعلام شود

دانشگاه تهران
جهت آشنایی با پایان نامه های حقوق دانشگاه تهران به سایت دانشگاه رجوع کنید